Par mums

Ēdiens ir tikai neliela daļa no mūsu dzīves, taču aizdomājoties – ko ēdam un kā ēdam – mēs jau esam soli tuvāk apzinātākai dzīvei un labākai pasaulei. Aizvien vairāk valstu visā pasaulē, t.sk. Latvija un arī starptautiskajās veselības organizācijās tiek atzīts, ka veģetārs uzturs ir veselīgs un atbalstāms. Veģetārisms ne tikai palīdz uzlabot un nostiprināt cilvēku veselību, bet arī palīdz mazināt dabas piesārņojumu, ko rada industriāla mēroga mājlopu audzēšana pārtikas vajadzībām.

Trešais aspekts ir reizē arī iespēja. Tā ir iespēja mazināt citu dzīvo būtņu (dzīvnieku) ciešanas. Mēs visi saprotam, ka plēsīgie dzīvnieki apēd savus upurus, jo tā ir viņu daba. Cilvēki turpretim var dzīvot savādāk. Mēs esam sasnieguši attīstības pakāpi, kas ļauj iegūt pilnvērtīgu uzturu, apzināti nenogalinot citas dzīvās būtnes. Neviens dzīvnieks nevēlas mirt tikai tādēļ, lai kāds cilvēks gūtu baudu, ēdot tā mirušo ķermeni.

Svarīgi – mēs neuzspiežam savu pārliecību un neaicinam uzreiz pāriet uz vegānismu. Ikvienai pārējai, lai tā varētu noturēties ilgtermiņā ir jābūt pakāpeniskai un dabīgai. Fanātiska savu uzskatu propagandēšana noved pie pretējas reakcijas un tā vietā, lai gūtu atbalstu tiek saņemts noliegums un pretestība.

Izmainot savu domāšanu un ieradumus, mēs varam palīdzēt sev un citiem dzīvot labāk. Sāksim ar sevi. Kad tuvākie pamanīs pozitīvas pārmaiņas mūs pašos, viņi vēlēsies arī sev gūt kādu labumiņu un būs gatavāki pieņemt veģetārismu ne tikai kā uzturu, bet arī dzīvesveidu.

Vegetarisms.lv ir paredzēts cilvēkiem, kam rūp sava veselība un apkārtējā vide.